Jak wybrać najlepsze naturalne perfumy do swojego rodzaju skóry?

Należy również wziąć pod uwagę rodzaj perfum, które wybierzesz. Niezależnie od rodzaju skóry, powinnaś być w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie zapach.

Jeśli Twoja skóra jest tłusta, staraj się unikać ciężkich kwiatowych zapachów i wybieraj lekkie, świeże zapachy z owocowymi nutami głowy. Jeśli Twoja skóra jest sucha, wypróbuj piżmowe i drzewne zapachy, które sprawią, że poczujesz się nawilżona. Jeśli Twoja skóra jest normalna, ze średnią produkcją sebum, wybierz perfumy z mieszanką cytrusów i owocowych nut głowy, takich jak cytryna lub pomarańcza.

Czym są naturalne perfumy?

Perfumy naturalne (https://www.bee.pl/t/naturalne-perfumy) znane są również jako olejki zapachowe. Wykonane są z naturalnych składników, takich jak kwiaty, nasiona, drewno, zioła i przyprawy. Są znacznie tańsze niż inne rodzaje zapachów, ponieważ zawierają mniej chemikaliów i mniej składników.

Naturalne perfumy często mają zapachy kwiatowe lub owocowe, które są idealne na ciepłą pogodę lub na wiosnę.

Wiele osób używa naturalnych perfum, aby nadać ciała noszonym przez siebie przedmiotom. Może to być droga opcja, ale jest lepsza dla środowiska niż syntetyczne zapachy.

Najpopularniejszym rodzajem naturalnych perfum jest olejek zapachowy, który jest po prostu skoncentrowanym roztworem olejków eterycznych w alkoholu lub wodzie. Olejki zapachowe można stosować w mydłach i balsamach w stężeniu 0,5% lub mniejszym.

Jak znaleźć idealne perfumy dla twojego rodzaju skóry

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć idealne perfumy dla swojego typu skóry, zacznijmy od zrozumienia, jaki jest Twój typ skóry.

W ten sposób możesz zdecydować, czy najlepsze perfumy dla Twojego rodzaju skóry to te, które odpowiadają Twoim potrzebom, czy też musisz wyglądać nieszablonowo.

Niektórzy ludzie mają suchą, mieszaną lub tłustą skórę, a inni mają wrażliwą, normalną lub mieszaną skórę. Kobietom o suchej skórze często zaleca się stosowanie lekkich zapachów, podczas gdy te o cerze tłustej lub mieszanej powinny wybierać mocniejsze zapachy.